Mój stan

Zgłoś szkodę

Zgłoszenia szkody lub roszczenia można dokonać na cztery sposoby:

1. za pośrednictwem Internetu: Wypełnij formularz za pomocą którego zgłosisz szkodę. Po wypełnieniu formularza otrzymasz swój numer PIN, dzięki któremu będziesz mógł na bieżąco monitorować status swojego zgłoszenia

2. telefonicznie za pośrednictwem Infolinii Grupy PZU, dzwoniąc na numer 801 102 102 lub (22) 566 55 55, numer dostępny z telefonów stacjonarnych i komórkowych. Koszt połączenia jest równy cenie jednostki taryfikacyjnej lub zgodny z cennikiem operatora,

3. osobiście w wybranym Oddziale Grupy PZU,

4. na piśmie (wysłane pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną, faxem) przez podanie danych poszkodowanego, ewentualnie sprawcy szkody, daty i miejsca wypadku, opisanie przyczyn i przebiegu zdarzenia, podanie ewentualnych świadków zdarzenia bądź danych jednostki Policji (lub innej instytucji organu) interweniującej na miejscu zdarzenia, wskazanie zaistniałych skutków zdarzenia z ewentualnym podaniem rodzaju i wysokości dochodzonych roszczeń.

Wymagane dokumenty w szkodzie na pojezdzie lub mieniu

 

Centrum Likwidacji Szkód PZU w Krakowie

Aleja Pokoju 51, 31-564 Kraków

Telefon 12 627 38 00


Aby wezwać pomoc zadzwoń pod numer 801 102 102 lub +48 22 566 55 55

infolinia PZU

Postępowanie w razie wystąpienia szkody:

Kradzież

W razie kradzieży pojazdu należy niezwłocznie powiadomić policję, a następnie jak najszybciej zgłosić kradzież ubezpieczycielowi i - jeśli samochód jest zakupiony na kredyt - powiadomić bank udzielający kredytu.

Wypadek i stłuczka

Nawet mała stłuczka to znaczy kłopot - czasem musisz czekać na policję, nie możesz kontynuować podróży, bywa, że konieczne jest odholowanie pojazdu. Uczestniczenie w wypadku to poważna sprawa. Gdy w wyniku wypadku są osoby ranne, obowiązkiem kierowcy jest wezwanie zarówno pogotowia, jak i policji. Niezależnie od tego, czy miała miejsce stłuczka, czy też poważny wypadek, konieczne jest udokumentowanie zdarzenia. Należy wraz z innymi uczestnikami wypadku lub stłuczki wypełnić formularz "Wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym" przedstawiający okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia (jeśli nie masz dostępu do drukarki napisz lub zadzwoń, nadeślemy pocztą stosowny dokument). Pamiętaj, że zdarzenie należy zgłosić odrazu swojemu ubezpieczycielowi, aby mógł Ci jak najszybciej pomóc w tej trudnej sytuacji i - w razie potrzeby - zorganizować dla Ciebie pomoc. W szczególności ubezpieczyciel zorganizuje dla Ciebie holowanie uszkodzonego pojazdu, jego naprawę, a także wykona zdjęcia na miejscu zdarzenia. Nie dokonuj w uszkodzonym pojeździe żadnych zmian, jeżeli nie są one uzasadnione koniecznością kontynuowania dalszej jazdy i nie podejmuj naprawy bez uprzedniego przeprowadzenia oględzin pojazdu przez ubezpieczyciela.


Postępowanie w razie kolozji lub wypadku

Jeżeli są ranni, udziel im pierwszej pomocy - to Twój obowiązek. W razie wypadku nie ruszaj samochodów do przyjazdu policji, ale włącz światła awaryjne, zabezpiecz miejsce i ustaw trójkąt ostrzegawczy conajmniej  50 m od pojazdu. W razie kolizji usuń pojazd z drogi, by kolejne auta nie były narażone na szkodę. Za niepotrzebne blokowanie ruchu możesz dostać mandat. Jeżeli pojazd nie nadaje się do jazdy, zadzwoń po PZU Pomoc 801 102 102 - my zajmiemy się zorganizowaniem pomocy.

Wezwij koniecznie policję, jeśli: w zdarzeniu zostały poszkodowane osoby, wzywana była straż pożarna lub pogotowie, strony nie mogą się porozumieć co do winy, jeden z uczestników jest pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków, samochód nie ma aktualnych badań technicznych lub zachodzi podejrzenie, że jest kradziony, któryś z uczestników zdarzenia nie ma dokumentów lub ważnego OC, dokumenty (dowód rejestracyjny, prawo jazdy, polisa) są nieczytelne.


Awaria

Sytuacje awaryjne zdarzają się niespodziewanie i często nie można im zapobiec. Ale możesz przygotować się na ich okoliczność. Brak benzyny? Kłopot z silnikiem? Rozładowany akumulator? Twój samochód może Ci sprawić niespodziankę na wiele sposobów. Dlatego pamiętaj - PZU Pomoc zapewnia pomoc we wszystkich trudnych sytuacjach. Wystarczy, że zadzwonisz: 801 102 102 lub +48 22 566 55 55.


Dla własnego bezpieczeństwa zadbaj o to, by w Twoim samochodzie zawsze znajdowały się: apteczka, gaśnica, zapasowe koło, kanister na benzynę, folia nrc, latarka, linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa.


Najważniejsze telefony

112 - europejski numer alarmowy

997 - policja

998 - straż pożarna

999 - pogotowie ratunkowe


991 - pogotowie energetyczne

994 - pogotowie wodociągowe

992 - pogotowie gazowe

 

Jesteś osobą poszkodowaną w kolizji lub wypadku? Nie wiesz, czy pojazd sprawcy ma ważną polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej? Sprawdź to za darmo – za pośrednictwem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego UFG.

 

Jeśli szkoda wydarzyła się za granicą, zgłoś szkodę za pośrednictwem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (zakładka Korespondenci zagranicznych ubezpieczycieli w Polsce):

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

ul. Świętokrzyska 14

00-050 Warszawa

telefon: +48(22) 551 51 00

pbuk@pbuk.pl

 

Wyszukaj
Aktualności
Formy płatności

Akceptujemy formy płatności: gotówka, przelew bankowy oraz karta płatnicza

Strona 1 z 2  > >>

Dla rowerzystów Bezpieczny Rowerzysta

"Bezpieczny Rowerzysta" jest pakietem obejmującym ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, bagażu podróżnego i casco roweru

12.06.2013
Więcej >
Agenci mocno pomocni!

Na nas możesz zawsze polegać i chętnie zawsze pomożemy. I nigdy nie pudłujemy :)

http://mocnopomocni.pl/
28.05.2013
Więcej >
Akcja Lawinowe ABC
PZU od wielu lat angażuje się w programy wpływające na szeroko rozumiane bezpieczeństwo...
16.12.2012
Więcej >
Masz dom? Masz obowiązki
O czym właściciel domu wiedzieć powinien
07.12.2012
Więcej >
Holowanie 1000 km ! Klauzula zwiększonej odległości holowania w PZU Auto Pomoc Super
Najlepsze na rynku polskim warunki pod względem holowania pojazdu
15.11.2012
Więcej >
Głowy do góry! Pokaż jak wielkim jesteś kibicem!
Wybierasz się na mecz? Jesteś wielkim kibicem? Pokaż to! Wyróżnij się spośród kibiców. Zmieńmy wspólnie trybuny na dobre. Instrukcja...
08.06.2012
Więcej >
Zniżka AC za Zniżkę OC

Od 1 lipca 2012r. długo wyczekiwana promocja!

04.06.2012
Więcej >
Flota pojazdów Klientów Korporacyjnych
Ubezpieczenie przeznaczone jest dla Klientów Korporacyjnych posiadających flotę co najmniej 20 pojazdów.
24.05.2012
Więcej >
Auto zastępcze na cały czas naprawy
Opcja PZU Auto Non Stop – pełna obsługa serwisowa w przypadku szkody z AC
23.05.2012
Więcej >
PZU Ochrona Zniżek OC AC
Długo pracujesz na zniżki, szybko tracisz w razie kolizji. Zabezpiecz zniżki wybierając dodatkową opcję Ochrona Zniżek - już od 10 zł w OC na rok. Chroń swoje zniżki. Zaoszczędzisz!
22.05.2012
Więcej >